LVT

Sudan etkilenmeyen, hijyenik ve
doğal desenleri zeminlerinize taşıyın...

Size en uygun parkeyi gösterebilmemiz için ürünleri filtreleyin

HAKKINDA


Geleneksel halı, taş ve parke gibi zeminlerin yerini parlak renkleri ve çarpıcı desenleri ile artık LVT Zeminler (Luxury Vinyl Tiles) alıyor. Zemin kaplama teknolojisinin ulaştığı son nokta olan LVT zeminler, parke, seramik, doğal taş gibi tanıdık dokuların görünümünü ve hissiyatını oldukça gerçekçi bir biçimde yüzeyinde barındırıyor.Böylelikle tasarımlarda doğal malzeme, dijital tasarımlar, soyut desenler vb. her türlü görsel etki zeminlere adapte edilebiliyor. DesignFloor LVT koleksiyonları ise zemin tasarımlarına ilham olabilecek çok sayıda yüzey tasarım alternatifini kullanıcılara sunuyor.

Günümüzde zemin kaplama sektörünün en hızlı büyüyen segmentlerinden biri konumundaki LVT zemin kaplamaları günden güne yaygınlık kazanıyor. DesignFloor LVT serisi ürünleri, doğal malzemelerin görsel ve duyusal kalitesini yakalayabilen etkileyici tasarımları alternatiflerine göre daha düşük maliyetlerle sunuyor. Bunun yanı sıra DesignFloor LVT ürünleri, gerçek ahşap ya da doğal taştan daha ince ve daha hafif standartlarda piyasaya sürülmesiyle ayrıca avantaj sağlıyor. Bunlara ek olarak uygulama kolaylığı, düşük bakım maliyetleri ve uzun kullanım ömürleri, LVT zemin kaplamalarını ön plana çıkarıyor. DesignFloor LVT serisinden Lames ve Dalles koleksiyonlarındaki ürünler doğal taş, seramik, mermer, ahşap desenleri ve bunlara ek olarak geniş renk ve doku yelpazeleri ile her türlü mekan tasarımına uyabilecek kombinasyonları kolaylıkla yakalayabiliyorlar. LVT teknolojisinin getirdiği en büyük avantajlardan olan su geçirmez ürün yapısı sayesinde DesignFloor LVT ürünleri banyo, mutfak gibi ıslak hacimlerin zeminlerinde de istenen teknik konforu sağlıyor. Lames ve Dalles koleksiyonları için geliştirilen üst düzey baskı teknolojisi ile DesignFloor LVT zemin kaplamaları, mimarları ve tasarımcıları malzeme tedariğinde özgür kılarak yenilikçi tasarımlara ön ayak oluyor. Orta ve yüksek ayak trafiğine sahip konut, mağaza, ofis, hastane gibi mekanların zeminlerinde ihtiyaç duyulan aşınma dayanımını sağlayan DesignFloor LVT ürünleri, organik ve geri dönüştürülebilir yapıları ile de sürdürülebilir ve çevre dostu bir zemin kaplama alternatifi oluşturuyor.


LVT hakkında sıkça sorulan sorular

Soru 1

LVT zemin kaplaması nedir ?

Cevap

Lüks Vinil Karo (LVT) ; doğal taş, ahşap, mermer gibi kaplama malzemeleri doku ve görsel etkisini karşılayan bir zemin kaplama ürünüdür. Bu özelliklerinin yanı sıra çeşitliliği ve estetikliği ile göz doldurmaktadır. Son dönem tasarımları içerisinde yerini bulmuş bir üründür.Kullanım oranı her yıl artmaktadır. Yoğun kullanım karşısında diğer zemin kaplama ürünlerinden çok daha dirençlidir. Yıpranma payı uzun sürelidir.Sudan etkilenmez ve hijyeniktir. Bu sebeple kullanım alanları artmaya devam etmedir. Montaj kolaylığı kullanım alanlarını genişletmektedir. AVM'ler, ofisler, mağazalar,havalimanları, oteller, hastaneler vb. gibi farklı tasarımı ve kullanımı yoğun olan mekanlarda sıkça tercih edilmektedir.

Soru 2

DesignFloor LVT zemin kaplaması nasıl uygulanır ?

Cevap

+LVTzemin kaplamasının kolay ve etkili montaj seçenekleri, sıkça tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biridir. Click sistemi sayesinde hızlı ve güvenli bir şekilde döşenebilir.

Soru 3

DesignFloor LVT zemin kaplaması nasıl temizlenir ?

Cevap

+Suya karşı dirençlidir. Yapısındaki koruma kürleri ile uzun süre bakıma ihtiyaç durmadan yüzey özelliğini korur. Kir tutmaz özelliği ile kirlendiği durumlarda bile kolayca temizlenir. Yoğun kullanım sonucu oluşabilecek hasarlara karşı dirençlidir.

Soru 4

DesignFloor LVT ürünlerinizi banyo ve mutfakta kullanabilir miyim ?

Cevap

+Evet, kullanabilirsiniz.

Soru 5

DesignFloor LVT ürünlerinizi yerden ısıtmalı olan evimde kullanabilir miyim ?

Cevap

+Evet, kullanabilirsiniz. Uygun zemin çözümleri için DF Uzmanları bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Soru 6

Esnek ve sert LVT arasındaki fark nedir ?

Cevap

+Esnek LVT montaj öncesi mükemmel düzlükte zeminler hazırlamak gereklidir, sert LVT'de ise böyle bir hazırlığa gerek yoktur. Esnek LVT, yapıştırma, click, looselay gibi çeşitli yöntemlerle montajı yapılabilir. Sert LVT'de ise click yöntemi ile montaj önerilir.Türkiyedeki zeminlerin genel durumuna baktığımızda Sert Lvt nin doğru bir tercih olacağını söyleyebiliriz.

Maps2021

Size En Yakın Satış Noktamızı Bulun


İLHAM


DF Bülten'e abone olun, sektör ve tasarım gündeminden ilk siz haberdar olun.
DF Bülten'e abone olun, sektör ve tasarım gündeminden ilk siz haberdar olun.
ABONE OL
DesignFloor Logo
Aslan Yapı Logo
© Copyright 2024 DesignFloor.
All Rights Reserved
DesignFloor bir Aslan Yapı iştirakidir.