Lamine Parke

Doğal dokuları ile
zeminlerinize derinlik katın...

Size en uygun parkeyi gösterebilmemiz için ürünleri filtreleyin

HAKKINDA


Lamine parkeler, yapılı çevrenin aşina olunan materyallerinden ahşabı en doğal hali ile zeminlere taşıyan bir zemin kaplama türüdür. Genellikle her plakası üç katmandan oluşan bu zemin kaplama türü en üst yüzeyindeki gerçek ağaç katmanı ile kusursuz doğallıkta bir doku oluşturur. Lamine parkelerin üretiminde kullanılan ağacın türüne ve sertliğine göre yüzeylerde o mekana özgün ton değişimleri gerçekleşebilir. Bu da doğal, özgün, parayla satın alınamayan, zamanla ortaya çıkan karakteristik zeminler oluşmasını sağlar. DesignFloor Lamine Parkeler, uzun yıllar boyunca karakterinize özgün, doğal ve samimi zeminler yaratmanıza yardımcı oluyor.

Genellikle meşe, ceviz, köknar ve diğer ağaç türlerinden üretilen lamine parkeler, mekanlarda klasik ruhu harekete geçiren estetik bir zemin tasarımı sağlar. Her ağac türünün ve her birer ağacın kendine has renk ve dokulara sahip olması sayesinde lamine parkeler çok sayıda yüzey alternatifi sağlıyor. Bu nedenle konforlu, estetik ve mekanınıza en uygun lamine parkeyi seçmek oldukça önemlidir. Yumuşak dokulu bir ağaç türünden üretilen bir lamine parke tercihi, özellikle konutlarda üzerinde adım atıldığında konforlu bir his yaratır. Daha sert ve rijit ağaç türlerinden üretilen lamine parkeler ise mağaza, ofis gibi kullanıcı sirkülasyonun ve ayak trafiğinin yoğun olduğu mekanlarda ahşabın doğallığını yüksek bir dayanıklılık ile sağlar. Bunun yanı laminat parkelerin ağacın yapısından gelen doğal rengi ve deseni, mekanınızın konseptini bütünleyici nitelikte olmalıdır.

DesignFloor Lamine Parke koleksiyonu, her türden mekanın tasarımını bütünleyici modellere sahip olup, doğal ahşabın derinlikli imajını zeminlerinize yansıtır. Klasik, vintage, modern, rustik ve viktoryan iç mekan kurgularının zeminleri DesignFloor Lamine Parkeler ile en estetik haline kavuşuyor. Zemin uzmanlarımız eşliğinde karakterinizi yansıtan ve mekanınızı en estetik biçimde tamamlayacak olan lamine parke seçeneğini keşfetmek için satış noktalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Lamine parke hakkında sıkça sorulan sorular

Soru 1

Lamine parke nedir ?

Cevap

+Lamine parke, tamamen doğal malzemeler kullanılarak üretilen ve genellikle 3 katmandan oluşan bir parke çeşididir. “Lamine” kelimesi, yapıştırma anlamına gelir ve birbirine yapışan katmanlardan oluşmuş bir malzemeyi anlatır. Lamine parkeyi oluşturan katmanlar, en altta 3 mm kalınlığında, orta katmanda 8mm kalınlığında, üst katmanda ise 3mm kalınlığında ahşap malzemenin birbirine preslenmesiyle üretilir. Tabakalar birbirine 90 derece açı ile yapıştırılır ve bunların üzerine nitelikli ağaçlardan ince bir kaplama uygulanır. Lamine parkeler, uygulaması tamamlandığında cilası bitmiş ve kullanıma tamamen hazır halde kullanıcı karşısına çıkar. Lamine parkeyi oluşturan her parça, diğer parçalara uyack şekilde özel girinti ve çıkıntılara sahiptir. Bu yüzden lamine parkeler oldukça kolay ve hızlı döşenir, cilaya ihtiyaç duymadığı için kullanılmaya hemen başlanabilir. Yüzde yüz doğal malzemelerden üretilerek mekanların sürdürülebilirliğine önemli katkı sağlayan lamine parkeler, doğal olanın yarattığı estetik ile yıllara ve moda akımlarına meydan okur.

Soru 2

Zeminim için hangi parkeyi seçmeliyim ?

Cevap

+'Size En Uygun Parkeyi Bulalım!' bölümünü ziyaret ederek, parkeyi uygulayacağınız odanızı, odanızın rengini, odanızdaki mobilya tarzını seçerek size uygun renk ve desen önerilerimizi görebilirsiniz.

Soru 3

Parkemi nasıl temizlemeliyim ?

Cevap

+Günlük temizlik için kuru paspas ya da elektrik süpürgesi kullanılabilir. Detaylı temizlik yaparken süpürgenin ardından iyice sıkılmış nemli bir bez ile silinebilir.

Soru 4

Yerden ısıtmalı evimde DesignFloor lamine parkelerini kullanabilir miyim ?

Cevap

+Evet, kullanabilirsiniz. Uygun zemin çözümleri için DF Uzmanları bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Soru 5

DesignFloor lamine parkelerini banyo ve mutfakta kullanabilir miyim ?

Cevap

+Su ile temas edebilecek herhangi biryer için önermiyoruz.Bu tarz zeminlerde kesin çözüm Lvt ürünlerimizdir.Lvt ürünlerini görmek için tıklayınız

Soru 5

DesignFloor lamine parke montajı kolaymıdır?

Cevap

+Lamine parkeler, birbirine uygulanacak şekilde lamba-zıvana ya da click-kilit sistemli üretildiği için montajı oldukça kolay ve hızlıdır. Lamine parkeler, üretim aşamasından cilalı ve yağlı bir şekilde çıktığı için montaj sonrasında sistre ve cilaya ihtiyaç duymaz.

Maps2021

Size En Yakın Satış Noktamızı Bulun


İLHAM


DF Bülten'e abone olun, sektör ve tasarım gündeminden ilk siz haberdar olun.
DF Bülten'e abone olun, sektör ve tasarım gündeminden ilk siz haberdar olun.
ABONE OL
DesignFloor Logo
Aslan Yapı Logo
© Copyright 2024 DesignFloor.
All Rights Reserved
DesignFloor bir Aslan Yapı iştirakidir.