Laminat Parke

Doğanın desenlerini doğa dostu bir
biçimde zeminlerinizde sergileyin...

Size en uygun parkeyi gösterebilmemiz için ürünleri filtreleyin

HAKKINDA


Balıksırtı parkeler, uygulanan her mekânda olağanüstü bir etki yaratıyor. Karakteristik yapısı ve zemine dinamizm katmasıyla da estetik bir yaşam alanı sağlıyor. Son dönemin en trend zemin alternatiflerin olan balıksırtı parkeler, geniş mekânlara ferah bir hava katarak yaşam alanınızı farklı bir boyuta taşıyor. Standart parkelerden ayrılarak boğucu görünümden sıyrılıyor. DesignFloor; sürdürülebilirlik anlayışıyla yapı sektörüne farklı bir etkinlik kazandırırken balıksırtı parkelerle modern bir iç mekân kurgusu oluşturuyor, düşük karbon emisyonu, ısı yalıtımı ve yangın dayanımı gibi özellikleriyle de üst düzey bir ürün performansı sunuyor.

DesignFloor’da üretilen tüm parke ürünleri orman belgelendirme onay programı olan PEFC sertifikasına sahiptir. PEFC sertifikasına da sahip olan balıksırtı parkeler ayrıca, A+ sertifikasına yani düşük karbon emisyonuyla sürdürülebilir ve çevreci yapısıyla öne çıkıyor. Diğer yandan yapısal özellikleri nedeniyle haşere sorunlarına da çözüm oluyor. Alerjik reaksiyonlara karşı duyarlılığı olan DesignFloor balıksırtı modelleri, kullanışlı bir şekilde temizlenebilme özelliğiyle hijyen konusunda da avantaj sunuyor. Laminat parkelerin bir döşeme türü olan balıksırtı parkelerin ısı yalıtımı seramik gibi zemin döşemelerine göre çok yüksektir. İç mekanlarda ses akustiği de sağlamasının yanında zor alev alan cfl-s1 ahşap zemin yanma sınıfındaki ürün sayesinde yangın dayanıklılığı da yüksektir. DesignFloor 35 yıl garanti süresiyle uzun ömürlü kullanımı da temin ediyor.

Hi-Tech Laminat Parke teknolojisi, sürdürülebilir ormanlardan yapılan hammadde tedariği ile geliştirilen doğal dokusu sayesinde son derece sürdürülebilir bir alternatif sağlıyor. İç katmanlarında da sadece sürdürülebilir ormanlardan sağlanan ham maddelerin kullanıldığı DesignFloor Hi-Tech Laminat Parkeler, doğanın izlerini sürdürülebilir bir biçimde yeşil binalara taşıyor.

Dünya Sağlık Örgütüne (WHO) göre, mobilya ve ahşap esaslı levhalarda kullanılan, tutkal, boya ve verniklerden zamanla ayrışan formaldehit gazı, insan sağlığına olumsuz etki eden kanserojen kimyasal maddeler içeriyor. “Uçucu Organik Bileşikler (VOC)” adı verilen bu zararlı kimyasalların salınımının 0 veya 0’a yakın değerlerde olduğunu belgeleyen GREENGUARD sertifikalı parkelerle sağlıklı iç mekanlar oluşturabilirsiniz. Zemin kaplamaları, iç mekanlarda yüzölçümü bakımından en büyük alanı kaplayan ve hava ile doğrudan teması olan yapı malzemeleri olarak, iç ortam hava sağlığı açısından en büyük tehdidi oluşturan faktörlerden biri konumunda. Toplumsal sağlık ve hijyen kavramlarının daha da önemli hale geldiği günümüzde kullanıcılar tarafından genellikle dayanıklılık ve tasarımsal özellikler bağlamında değerlendirilen parkeler için olmazsa olmaz bir kriter de düşük emisyon özelliği olmalıdır. Bu nedenle GREENGUARD veya GREENGUARD Gold sertifikasına sahip zemin ürünlerini tercih etmek, minimum uçucu organik bileşen salınımını ve sağlıklı hava kalitesine sahip iç mekanlar anlamına geliyor. Türkiye’de DesignFloor çatısı altında satışı sunulan KAINDL parkeler, en önemli evrensel akreditasyonları ve global teknik standartları sağlamalarının yanı sıra GREENGUARD sertifikasına da sahip olmaları ile sağlıklı zemin ürünü konusundaki tereddütleri ortadan kaldırıyor.

Laminat parke hakkında sıkça sorulan sorular

Soru 1

Laminat Parke Nedir?

Cevap

Laminat Parke, 4 ana bileşen veya katmandan meydana gelen bir üründür. Parkenin görüntü ve dayanıklılığı konusunda her bir katmanın ayrı bir rolü vardır. Bu katmanlar alttan üste doğru şunlardır: En alt katman kâğıt veya melamin destek tabakası olup, dengeleme tabakası olarak bilinmekte ve parkenin dengeli oturmasını sağlayarak zeminden kaynaklanan rutubeti engeller. Yüksek yoğunluklu fiber levha (HDF) dan mamul bu öz tabaka suya dirençli olan ana taşıyıcı katmandır. HDF ağaç elyafın yapıştırıcı ve reçine ile birlikte sıkıştırılmasından elde edilmektedir. Dekoratif tabaka ise parkeye gerçek ağaç görüntüsünü veren tabakadır. Bu tabaka esasen bir fotoğraf olup, birkaç kâğıt tabakanın melamin reçine ile sıkıştırılmasından elde edilir. Gerçek renkler ve sedef parlaklığındaki boya derin bir dekor ve gerçek bir görüntü sağlar. Bu dekor tabakası ağaç dokulu geniş bir fotoğraf ile başlar ve laminat tahta boyutlarında bölümlere ayrılır. Çünkü aynı fotoğraf birçok tahta için kullanılmaktadır ve tahtaların durumuna göre yeniden desen oluşturmak mümkün olmaktadır. Koruyucu en üst katman ise aşınmaya karşı direnç gösteren tabakadır. Bu tabaka şeffaf alüminyum oksitten mamul bir kaplama tabakasıdır. Bu kaplama tabakası tüketici eğilimlerine bağlı olarak düşük veya yüksek parlaklıkta olabilir. Bu tabaka nemin tahtaya nüfuz etmesini engeller. Bu tabaka kalitesi markalara göre farklılık gösterir. Designfloor dünyadaki en kaliteli overlay tabakasını kullanmaktadır.

Soru 2

Zeminim için hangi parkeyi seçmeliyim ?

Cevap

+'Size En Uygun Parkeyi Bulalım!' bölümünü ziyaret ederek, parkeyi uygulayacağınız odanızı, odanızın rengini, odanızdaki mobilya tarzını seçerek size uygun renk ve desen önerilerimizi görebilirsiniz.

Soru 3

Parkemi nasıl temizlemeliyim ?

Cevap

+Temizlik işlemi süpürge veya vakumlu süpürge ile ya da az deterjanlı su ile ıslatılan bir bez ile yapılabilir,işleminin ardından zemin ıslak ise hemen kurulanmalıdır.

Soru 4

DesignFloor laminat parkemin çizilmesini nasıl önleyebilirim ?

Cevap

+Mobilyalarınızın altına kaydırıcı/zemin koruyucu koyarak muhtemel bir çizilme ve aşınmayı önleyebilirsiniz. Ağır mobilyalarınızı yerinden oynatırken, itmek yerine kaldırıp koymak önemlidir. Sürüklemeniz gerekirse ayaklarına kaydırıcı parçalar koyabilirsiniz. Aşındırıcı temizlik malzemeleri, bulaşık teli veya ağartıcı maddeler asla kullanılmamalıdır.

Soru 5

DesignFloor laminat parkeyi merdivenlerde kullanabilir miyim ?

Cevap

+Evet, kullanabilirsiniz.

Maps2021

Size En Yakın Satış Noktamızı Bulun


İLHAM


DF Bülten'e abone olun, sektör ve tasarım gündeminden ilk siz haberdar olun.
DF Bülten'e abone olun, sektör ve tasarım gündeminden ilk siz haberdar olun.
ABONE OL
DesignFloor Logo
Aslan Yapı Logo
© Copyright 2024 DesignFloor.
All Rights Reserved
DesignFloor bir Aslan Yapı iştirakidir.