12 Eylül 2018

Bozuk Paralarınızı Atmayın

İster yıllarca ceplerinizdeki boşalttıklarınızla doldurduğunuz bozuk para kavanozunu sonunda açmaya karar vermiş olun, ister sadece benzersiz bir zemin yaratma arayışında olun, bakır bozuk paralar yeni gözde döşeme tercihi olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

Hem endüstriyel hem de nostaljik nüansları koruyan bakır peni ile döşenmiş zeminler, şık bir maskulenlik ile çabasız lüks bir görünümü mekanlarınıza getiriyor.

Kendi bozuk paralarla döşenmiş zemininizi yapmak, birkaç ek bileşen ve aşama dışında yalnızca herhangi bir kaplamaya gösterilecek özen ve harcanacak zamanı (doğru ölçüm, eski kaplamayı kaldırmak, uygulanacak yüzeyi eşitlemek vs.) gerektiren, nispeten oldukça açık bir prosedür. Ortaya çıkan sonuç ise... bankadan yeni çıkmış bir bozukluk gibi parıl parıl parlayacaktır!

 

 

Banyo zemini, giriş holü ve hatta tek başına bir karo “halı” için mükemmel olan bakır peniler, mozaik parçalardan geometrik figürlere kadar birçok desen ve düzende uygulanabilir ve yolu kesişen her misafirin ilgisini çekmekte zorlanmaz. İki parçalı UV bloke edici epoksi dolgu ile bakır penili zeminler yıllarca yıpranmamayı da garantiliyor.

Bozuk paralarla tasarlanan zeminler, yalnızca genellikle bir kenara atılan ya da göz ardı edilen bir materyali kullanmakla kalmaz, aynı zamanda iç mekan tasarıma yepyeni bir yaklaşım getirir. Sokakta yürürken yerde bozuk para bulup almanın şans getirdiğine inanılır. Bir de zemini bozukluklarla kaplamanın getireceği şansı düşünsenize!

Etiketler : ilginç zeminler, lamine parke, laminat parke
DİĞER BLOG YAZILARI İÇİN TIKLAYINIZ

DF Moodboard

DesignFloor Moodboard'ları ile
tasarımlarınıza ilham
kaynağı oluyoruz.

Parkelerimiz ile
kurguladığımız
moodboard
tasarımlarımızı
inceleyin

İNCELE

DF Fikirler

Tasarımınıza ilham verecek
DesignFloor konseptlerini inceleyin

Tasarımınıza
ilham verecek
DesignFloor
konseptlerini
inceleyin

İNCELE
DF Bülten'e abone olun, sektör ve tasarım gündeminden ilk siz haberdar olun.
DF Bülten'e abone olun, sektör ve tasarım gündeminden ilk siz haberdar olun.
ABONE OL

DF Bayilik Sistemi

DesignFloor marka
eliçiliğini üstlenerek,
bayimiz olmak ister misiniz?

BAŞVURU

Bizi Takip Edin!

İlgi çekici içerikler ve
güncellemeler için bizi takip edin!

DF İletişim

Sizden haber almak için
sabırsızlanıyoruz!

BİZE ULAŞIN